Kaçırdığınız 5 Şey: ARİF v 216 Fragmanı

Arif v 216’yı heyecanla bekliyoruz! Abone olmayı unutmayın! DANIEL RADCLIFFE’LE TANIŞTIĞIM GÜN: https://www.youtube.com/watch?v=gr_LPb63EFs
ÇİNliler Hollywood’u ele geçirdi: https://www.youtube.com/watch?v=uGAPPllxeq0
Infinity War karakterleri belli oldu: https://www.youtube.com/watch?v=k5WO1dKJMcg
instagram: https://www.instagram.com/cem.basak/

Cem Yılmaz, daha önce söz verdiği gibi 17 Mart saat 8’de Arif v 216 filminden ilk görüntüleri paylaştı. Biz de Thor’un yeni saçını veya Batman’in yeni arabasının jantlarının değişimini konuşmaktan zaman zaman sıkıldığımız için size ülkemizin en çok beklenen filmlerinden birinin videosunu yapmak istedik.

Film ilk duyurulduğunda bir video yapmıştık, ancak fragmandan sonra bir tane daha yapmamız gerektiğini düşündük. Çünkü fragmanda aklınızdan kaçan birkaç gönderme olabilir. Ayrıca film hakkında bilgi edinmek isteyenler için de ordan burdan bir kaç bilgi topladık ve bunları sizlerle paylaşacağız.

Tanıtım fragmanının sonunda filmin 2018’de vizyona gireceği söyleniyor. Cem Yılmaz filmin 2018’in Ocak ayında vizyona gireceğini Twitter adresinden duyurdu. Keşke fragmanda havalı sesle konuşan abiyi kesip aynı şeyi söyleseydi de sinir krizleri geçirmeseydik. Neyse, ocak çok da uzak değil, herkes eski haline dönebilir.

Görüntüleri incelemeye geçmeden önce, bu görüntülerin yakın zamanda gördüğümüz Deadpool sahnesiyle olan benzerliğini anlatmak istiyoruz. İki sahne de filmin çekimlerine başlanmadan çekildi. Cem Yılmaz, Arif v 216’nın çekimlerine mayıs ayında başlanacağını söylemişti ve 6 hafta önce instagramdan arif tipine büründüğü fotoğraflar paylaşmıştı. Fragmandaki sahneyi filmde görmezsek şaşırmayın.

Fragman, serinin önceki iki filminin sevdiğimiz replikleriyle beraber başlıyor ve daha sonra Pek Yakında’dada Cem Yılmaz’ın karakterinin çocuğuna hediye olarak aldığı Baytekin’in, yani flash gordon’ın gemisinin bir benzerini görüyoruz. Bu gemi dünyaya inmeden önce içinde gizemli bir gölge gözüküyor. Tabii daha sonra bu gölgenin aslında gerçek bir balon olduğunu anlıyoruz. Bu sahnede Cem Yılmaz, absürt komedilerin babası Airplane’e bir göndermede bulunmuş. Eğer içinde bir sürü komik saçmalıklar içeren bir film izlemek istiyorsanız Airplane’e kesinlikle göz atın.

Fragmanda daha eski filmlerdeki gömlek tarzını koruyan Arif, aynı zamanda Cem Yılmaz’ın kaybolduğunu gözlemlediği arabada camını aç hareketini de uyguluyor.

Bu arada arkada Goralı satan bir karavan olması da ayrı bir komiklik.

Fragmanda daha sonra komple sökülen 216’yı görüyoruz. Daha önce Gora’da Arif direkt olarak kafadaki çıkıyor mu diye sormuştu.

Bu arada Trump’ın Arifi araması da ayrı bir dokunuş olmuş. Gorada amerikan başkanı dahil herkese haber vermeye çalışan adamımız artık triplere girip telefonları kapıyor.

Şimdi filmin fragmanı dışında öğrendiğimiz bilgilere geçelim. Cem Yılmaz daha önce filmin storyboardlarını paylaşmıştı. TV sohbetleri kanalının Zafer Algöz’le yaptığı röportajda da filmin birkaç zaman diliminde geçtiğini öğrenmiştik. 60lara ve 70lere yolculuk yapan filmde unutulmaz isimler Ediz Hun ve Filiz Akın da yer alacak gibi duruyor. Belki de Cem Yılmaz, Midnight in Paris filminde olduğu gibi eski zamanlara giderek bize güzel ve nostaljik anlar yaşatır.

Filmin yönetmenliğini Gora’da yardımcı yönetmenlik yapmış olan Kıvanç Baruönü yapacak. Cem’ın maksimum kart reklamlarını ve geçen sene 2 BKM filmini yöneten Kıvanç beye başarılar diliyoruz.

Filmin oyuncu kadrosuna Gupse Özay’ın da katıldığı söyleniyor ancak bundan emin değiliz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *